Mielno Holiday Apartments

Okolica

Wakacje w Mielnie – w naszym hotelu oferujemy atrakcje dla dzieci. Również w bliskiej okolicy znajduję się różne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Poniżej najważniejsze atrakcje które proponujemy odwiedzić np. w najbliższe wakacje 2021.

Znajdzie się również coś dla rodzin z małymi dziećmi.

Naturalna plaża piaszczysta
- 70 metrów

Plaża w Unieściu to najważniejsza atrakcja turystyczna miejscowości – jest dość szeroka (od 30 do 45 metrów), czysta i piaszczysta,  a jej naturalną granicę wyznacza pas wydm i sosnowy las. Dużą ciekawostką jest również zlokalizowana przy niej przystań rybacka. Nieopodal przystani zbudowano, jedyne w gminie, molo spacerowe, do którego mogą przybijać statki wycieczkowe lub kutry zabierające ochotników na połowy wędkarskie.

 

Latarnia Morska w Gąskach
- odległość 14 km

Gąski “dostały” własną latarnię morską pod koniec XIX wieku. Ceglaną budowlę ukończono w 1878 roku. Jej wysokość to niespełna 50 metrów – widoki nie jednemu zaparły dech w piersi.
Konstrukcja widnieje w rejestrze zabytków. Warto wspomnieć, że blisko latarni można znaleźć glinkę zieloną, znaną z właściwości leczniczych i wykorzystywaną w produkcji kosmetyków.

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy to 28 ogrodów
- odległość 22 km

Pełen iście bajecznych roślin zakątek. Magiczny wiosną, latem i jesienią – czasami też pod śniegiem (czynne od marca do grudnia). Na terenie 5,5 ha zaaranżowano 28 wspaniałych ogrodów z rozmaitymi atrakcjami, każdy o unikalnej charakterystyce.
Ogrody Tematyczne Hortulus czerpią z bogactwa wielu narodowych tradycji, kultur oraz naturalnych krajobrazów.

Mors ul. Kościuszki Mielno
- odległość 4 km

Pomnik z brązu jest czytelnym nawiązaniem do Międzynarodowego Zlotu Morsów, który już od 2004 roku gości w Mielnie.
W lutym 2010 r. udało się po raz pierwszy poprawić rekord Guinnessa w liczbie pluskających się jednocześnie “morsów” – w imprezie wzięło udział 1470 osób (a później bywało więcej).
Autorem pracy jest Robert Sobociński – rzeźbiarz z Poznania.

Grodzisko Słowiańskie
- odległość 11 km

W Mielnie zostało odtworzone grodzisko słowiańskie pochodzące z IX lub X wieku. Grodzisko znajduje się na skraju lasu Koszalińskiego Parku Nadmorskiego. Jest to niewielkie wzgórze wznoszące się
1 metr ponad otaczający je teren. Kształtem przypomina kwadrat
o bokach 17 m, a jego powierzchnia wynosi około 290 m kw.
Teren grodziska porośnięty jest wiekowymi dębami i bukami. Grodzisko od otaczającego terenu dzieli fosa szerokości 7 m i długości 90 m, nad którą przerzucona jest drewniana kładka o długości 12 m. Wokół grodziska odbywają się prelekcje i inscenizacje historyczne.

Aleja lipowa Kościelna/Lipowa Mielno - odległość 7 km

Główna droga łącząca Mielenko z Mielnem biegnie przez szpaler gęsto rosnących lip. Drzewa zasadzone wzdłuż jezdni mają już ponad 150 lat. Decyzją wojewódzkiego konserwatora przyrody, w 2014 r. popularna Aleja Lipowa stała się pomnikiem przyrody.
Trasa pośród lip liczy mniej więcej 2300 metrów długości i jest doskonałym miejscem na pieszą bądź rowerową wycieczkę- obok jezdni dla samochodów wytyczono ścieżkę rowerową z chodnikiem dla pieszych i ustawionymi co jakieś paręset metrów ławkami. Aleja najkorzystniej prezentuje się latem oraz jesienią, kiedy liście ok. 300 drzew najmocniej wzbogacają lokalny krajobraz.

Pomnik lotników Promenada przyjaźni /ul. Słoneczna Mielno
- odległość 3 km

Monument poświęcony pilotom, którzy zginęli w katastrofie samolotu wojskowego 7 września 1987 roku pod Mielnem i Unieściem.
Pomnik to część steru z ogona odrzutowca, z wyeksponowaną biało-czerwoną szachownicą i przytwierdzoną tabliczką wspominającą kpt. Jana Kozyrę i por. Ryszarda Duro. Pomnik lotników stoi we wschodniej części Promenady Przyjaźni.

Port rybacki Unieście
- odległość 2 km

Nadmorska miejscowość nie może obejść się bez stosownej przystani dla kutrów, łodzi i statków rybaków. Port w Unieściu jest nieco bardziej rozbudowany niż w innych małych osadach. 
W morskiej części znajduje się także niewielki pomost – przez spacerowiczów traktowany jak typowe molo. Dzięki temu można oglądać łodzie rybackie bezpośrednio na plaży, przypatrywać się pracy rybaków, podziwiać wypływające w morze kutry, a także kupić świeżo złowioną rybę. 

Rzeźba Jelenia Chrobrego 10 Mielno
- odległość 4 km

Na głównym placu Mielna, obok Urzędu Gminy, stoi sympatyczna postać jelenia. Powstała w okresie międzywojennym, gdy nieznany z nazwiska ziemianin, ufundował rzeźbę z powodu udanego polowania.

Góra Chełmska w Koszalinie
- odległość 25 km

Góra Chełmska to nie tylko miejsce pielgrzymowania, ale również teren rekreacyjny. Na szczycie Góry Chełmskiej znajduje się zbudowana w 1888r. wieża widokowa (wysokość 31,5 m.) dostępna dla zwiedzających, z której rozciąga się wspaniała panorama Koszalina i okolic, aż po morze Bałtyckie. Wielu turystów lubiących wędrówki piesze, znajdzie tu coś dla siebie, gdyż Góra Chełmska leży na przecięciu różnych szlaków turystycznych m.in. Szlak im. Józefa Chrząszczyńskiego (czerwony), Szlak ‘Porwanego Księcia’ (niebieski), Szlak ‘Pętla Tatrzańska’ (żółty).

Nadmorski ośrodek jazdy konnej Rzepkowo
- odległość 13 km

Nadmorski Ośrodek Jazdy Konnej w Rzepkowie, oddalony jest od morza o ok. 6 km. Stadnina posiada dwie ujeżdżalnie – na trawie i piasku, parkur z przeszkodami, a nawet własne, rozległe tereny na łąkach pod Rzepkowem. Funkcjonuje tu też pensjonat dla koni.
W tym miejscu można również z powodzeniem organizować wielodniowe obozy jeździeckie.

Wakepark Koszalin ul. Sybiraków
- odległość 28 km

Wakeboarding – sport wodny dla każdego! Dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze. Na miejscu każdy może liczyć na pomoc instruktora zarówno w doborze sprzętu jak i techniki pływania za wyciągiem. Proces nauki jest bardzo łatwy i bezpieczny.

Piernikowy dom do góry nogami Mielno ul. Kościuszki
- odległość 4 km

Dom “do góry nogami” w Mielnie to oryginalna atrakcja dla odwiedzających. Ze względu na bajkowe motywy, przypominające dom z piernika, żadne dziecko z pewnością nie przejdzie obok niego obojętnie.

Park linowy Tukan Mielno
ul. Chmielna - odległość 4 km

Park Linowy Tukan dysponuje ponad setką przeszkód i wyzwań, podzielonych na różne poziomy trudności. Są trasy dla dzieci i dla dorosłych. Nie zabrakło nawet wariantu, który nie wymaga asekuracji. Istnieje tu także możliwość organizacji imprez urodzinowych dla dzieci czy pobytów grupowych. Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie, pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskie
- odgległość 45 km

Śmiałkowie swoją przygodę w Wiosce Hobbitów zaczynają na centralnym placu. Uczestnicy zdobywają mapy, otrzymują zadanie i ruszają na trasę pełną przygód. Po drodze napotykają postacie wprost z prozy Tolkiena, wykonują zadania, pokonują przeszkody, uciekają lub gonią, przenoszą informacje, zdobywają tajemnicze przedmioty. Po powrocie na plac, w cieniu Karczmy pod rozbrykanym kucykiem odpoczywają po trudach przebytej trasy. Czekają tam na nich również hobbickie gry i zabawy, prowadzone przez animatorów.

Rodzinny park rozrywki Pomerania Pyszka koło Dygowa
- odległość 38 km

Pomerania Fun Park to największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim. W Parku cała rodzina będzie mogła spędzić wspaniały czas na wspólnej zabawie. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. W Parku znajduje się również autentyczna wiosko wikingów – Trollborg to gród składający się z 10 chat, w których żyją i pracują prawdziwi wikingowie.

Flay Park Koszalin ul. Bohaterów Warszawy
- odległość 17 km

To świetne miejsce dla każdego bez względu na wiek czy doświadczenie. W parku otrzymacie mnóstwo rozrywki i wyskokowych atrakcji. Każdy może czerpać przyjemności ze skakania na trampolinach czy zabawy w basenie z gąbkami. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczą Cie nawet na sekundę.

Park wodny Koszalin ul. Rolna 14
- odległość 24 km

Park Wodny Koszalin to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. Naszym gościom zapewniam moc atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. W strefie rekreacyjnej czeka sześć basenów, w tym dwa w strefie zewnętrznej. W strefie dziecięcej maluchy mogą korzystać z wielu atrakcji m.in.: zjeżdżalni, zabawek wodnych, a na zewnątrz z dziecięcego baseniku z dwoma zjeżdżalniami i zabawkami wodnymi, dodatkowo specjalnie dla najmłodszych klientów w części zewnętrznej strefy jest bezpieczny plac zabaw.


U nas zrealizujesz bon turystyczny!
Czytaj więcej

Bezpieczny hotel

Nasz hotel spełnia wszelkie wymogi sanitarne oraz otrzymał Odznakę Bezpiecznego Hotelu.

Czytaj więcej.